logo
© Uros Medved | Dreamstime.com
© Uros Medved | Dreamstime.com
17 juli 2025

Verplichte norm China voor gebruik duurzame energie bij productie polysilicium

China heeft voor het eerst verplichte normen vastgesteld voor het gebruik van hernieuwbare energie in de staal-, cement- en polysiliciumindustrie om zo de productie te verduurzamen.

Deze industrieën, die tot de grootste energieverbruikers van het land behoren, moeten nu voldoen aan provinciespecifieke quota voor groene stroom. Die variëren van 24,2 procent in Fujian tot 70 procent in Yunnan, waarmee het land een belangrijke stap zet naar het halen van klimaatdoelstellingen.

Ambitieuze quota
De nieuwe voorschriften, die zijn bekendgemaakt door de National Development and Reform Commission (NDRC), introduceren voor het eerst een ‘renewable portfolio standard’ (RPS) voor de zwaar vervuilende industriesectoren. Voor sommige datacenters in nationale knooppunten geldt zelfs een verplichting om minimaal 80 procent groene stroom te gebruiken.

De Chinese overheid splitst deze doelstellingen verder op in waterkracht en niet-waterkracht hernieuwbare bronnen zoals wind- en zonne-energie. In provincies als Binnen-Mongolië, Gansu en Qinghai, bekend om hun grote wind- en zonneparken, moet 30 procent van de energie uit niet-waterkrachtbronnen komen.

De provinciale doelstellingen houden rekening met de lokaal aanwezige energiebronnen. Zo heeft de zuidwestelijke provincie Yunnan, rijk aan waterkracht, een totale hernieuwbare energiedoelstelling van 70 procent. Daarentegen heeft de kustprovincie Fujian een doelstelling van slechts 24,2 procent.

Contractmechanisme
David Fishman, hoofdanalist bij de energieconsultancy Lantau Group, vat de nieuwe regelgeving tegenover persbureau Reuters kort maar krachtig samen: ‘Simpel gezegd: de zware industrie moet groen kopen’.

Volgens Yan Qin van ClearBlue Markets worden de RPS-doelstellingen nauwlettend gevolgd door marktdeelnemers omdat ze gebruikt worden om te berekenen hoeveel hernieuwbare energie wordt opgenomen in China’s nieuwe ‘contract for difference’-mechanisme. Dit mechanisme vertegenwoordigt een verschuiving naar marktgebaseerde prijzen voor hernieuwbare energie, waarbij de overheid verschillen compenseert als de marktprijzen onder een bepaald niveau dalen.

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten