
De financiering volgt op een speciale oproep voor batterijprojecten die in afgelopen december werd gelanceerd. Deze oproep had als doel de groei van en investeringen in de Europese batterij-industrie te versnellen. De geselecteerde projecten ondersteunen innovatie in de productie van batterijcellen voor elektrische voertuigen en de ontwikkeling van duurzame productietechnieken en -technologieën.
6 projecten
Onder de geselecteerde projecten bevinden zich 2 Franse initiatieven: ACCEPT van Automotive Cells Company ACC en AGATHE van Verkor. Duitsland krijgt steun voor 2 projecten: CF3_at_Scale van Cellforce Group en WGF2G van Leclanché. Daarnaast gaan NOVO One in Zweden en 46inEU van LG Energy Solution in Polen ook financiering ontvangen.
De projecten zullen naar verwachting vóór 2030 operationeel zijn. Ze ontvangen steun die zowel kapitaal- als operationele uitgaven dekt en die wordt uitgekeerd bij het behalen van specifieke mijlpalen. Een deel van de uitbetaling kan plaatsvinden vóór de ingebruikname om de investeringsfase van het project te ondersteunen.
Na voltooiing hebben de projecten samen een jaarlijkse productiecapaciteit van ongeveer 56 gigawattuur batterijcellen voor elektrische voertuigen.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.